Lietuva dalyvauja AGRICISTRADE projekte

2014-08-20
Lietuva dalyvauja AGRICISTRADE projekte
LOGO4-small.jpg

2014-2016 m. 15 šalių (tarp jų ir Lietuva) vykdo AGRICISTRADE (angl. Exploring the potential for agricultural and biomass trade in the Commonwealth of Independent States) projektą iš Europos Komisijos lėšų pagal Europos Sąjungos (ES) 7-ąją Bendrijos Programą (FP7). Projekto tikslas - nustatyti užsienio prekybos žemės ir maisto ūkio produktais bei biomase potencialą Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse. Be Prancūzijos (projekto lyderio), projekte dalyvauja Nyderlandai, Vokietija, Slovėnija, Lietuva, Austrija, Belgija, Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Kazachstanas, Moldovos Respublika, Rusijos Federacija ir Ukraina.

 

Tikimasi, kad tebevykstančios derybos dėl laisvosios prekybos susitarimų tarp ES, Armėnijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos, Rusijos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją 2012 m. ir muitų sąjungos įkūrimo tarp Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano 2011 m. suintensyvins prekybos tarp ES ir jos Rytų kaimynų santykius. AGRICISTRADE projekto tikslas - analizuoti šiuos pokyčius, įvertinti galimą šių prekybos susitarimų poveikį ES rinkai, teikti įžvalgas apie galimus pokyčius žemės ūkio ir maisto produktų, pašarų ir biomasės sektoriuose Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Kazachstane, Moldovoje, Rusijoje ir Ukrainoje. AGRICISTRADE projektas prisideda prie dabarties situacijos analizės, minėtų šalių potencialo nustatymo žemės ir maisto ūkio produktų sektoriuose. Šiuo projektu siekiama pagerinti supratimą apie esamus žemės ūkio ir maisto perdirbimo sektorius NVS šalyse.

 

AGRICISTRADE konsorciumas tiria socialines, ekonomines ir institucines kliūtis, trukdančias panaudoti visą žemės ir maisto ūkio sektoriaus potencialą NVS šalyse ir parodo politikos intervencijos poveikį plėtros perspektyvoms. Projekto rezultatai prisidės prie faktais pagrįsto ir konstruktyvaus dialogo tarp ES politikos formuotojų ir NVS atstovų apie galimą laisvosios prekybos susitarimų poveikį NVS šalių žemės ir maisto ūkio sektorių plėtros potencialui.


 

 

© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą.

Išsamesnės informacijos teirautis:

tyrėja dr. Jolanta Droždz

Tel. (8 5) 261 1684, jolanta.drozdz@laei.lt